IKMO

2025

III

Interdyscyplinarna Konferencja
Medycyny Okołooperacyjnej

Dobrostan pacjenta i personelu — organizacja przestrzeni
Jak zadbać o mózg?
Profilaktyka bólu i zakażeń

Szanowni Państwo Podczas III Interdyscyplinarnej Konferencji Medycyny Okołooperacyjnej zwrócimy szczególną uwagę na dobrostan personelu szpitali i placówek ochrony zdrowia. Ich własne zdrowie, stan fizyczny i emocjonalny mają ogromny wpływ na jakość komunikacji i powodzenie procesu leczenia.
Komunikacja z pacjentami, a później proces inwazyjnego leczenia przebiega w przestrzeni – ograniczonej ścianami i brakiem wyobraźni menedżerów.
Czynniki pozawerbalne, oddziałujące na układ nerwowy personelu i pacjentów to elementy pomijane w rozpatrywaniu przyczyn braku skuteczności leczenia czy kiepskiej oceny ze strony pacjentów.

Zaprosimy architektów i specjalistów ergonomii medycznej – przyjrzymy się konstrukcji najlepszych szpitali na świecie, gabinetów lekarskich i sal operacyjnych. Pomyślimy o tym, jak wkomponować tam strefy głębokiego relaksu oraz regeneracji fizycznej, organiczną gastronomię. Skoro ogrody ziołowe sprawdzają się w placówkach psychiatrycznych, czy mogą też przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu chirurgów, anestezjologów czy pielęgniarek oddziałów intensywnej terapii?

Mózg, organ jeszcze nieprzeszczepialny, pojawi się w tematach klinicznych. Opieka okołooperacyjna powinna być nastawiona na zapobieganie deterioracji czynności poznawczych i wykonawczych – podpowiemy, na co w tym kontekście trzeba zwracać szczególną uwagę.

Ból i rana – nieodłączne i budzące największy lęk skojarzenia okołooperacyjne. Nie pozwólmy się zastraszyć! Profilaktyka bólu i zakażeń ograniczą nieprzyjemne doznania, skorzystajmy ze sprawdzonych i potwierdzonych naukowo metod.

Wreszcie – wirtualna rzeczywistość wkracza do medycyny. Trzeba ją wykorzystywać jako narzędzie wspierające projektantów, lekarzy i pacjentów. Jakie narzędzia mamy w zasięgu ręki i co możemy z nimi zrobić?
Zapraszamy na IKMO 2025!

Serdecznie Państwa zapraszamy,

Magdalena Łasińska-Kowara
i zespół IKMO

Gospodarze konferencji:

Organizatorzy:

Organizator wykonawczy:

KONTAKT

W sprawach programu: Magdalena Łasińska-Kowara, 
magdalena.lasinskakowara@gumed.edu.pl

W sprawach organizacyjnych, obsługi firm: Katarzyna Kania, katarzyna.kania@asteriamed.com.pl

Sekretariat konferencji dla uczestników: Katarzyna Kania, katarzyna.kania@asteriamed.com.pl

Dane kontaktowe organizatora wykonawczego: Asteriamed